Başvuru formu için tıklayınız

Muvafakatname için tıklayınız

Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın temel atma tarihi olan 3 Nisan 1937 her yıl kentimizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu tarih aynı zamanda Cumhuriyet Kenti Karabük’ün de kuruluş tarihi olarak adlandırılmakta ve ülkemizin kuruluşu kutlanan tek ili Karabük için 3 Nisan tarihi büyük önem arz etmektedir.

Bu sene yapılan etkinliklerin küresel salgın nedeniyle sınırlı tutulması açık hava etkinlikleri için bir fırsat olarak değerlendirilmiştir. Bilindiği üzere kentimizde, Yenice Dağ Bisikleti yarışları düzenlenmekte, Derneğimiz tarafından Karabük Bisiklet Festivali yapılmaktadır. Bu tip etkinliklerin şehrimizin tanıtımına, turizmine ve şehrin kültürel ve sosyal hayatına katkıları büyüktür.

Bu vesileyle bu yıl birincisini amatör bir ruhla başlatacağımız ve ilerleyen yıllarda geleneksel olmasını temenni ettiğimiz “3 Nisan Keltepe Bisiklet Tırmanış Yarışı” Karabüklü bisikletçiler ve komşu illerden davet usulü katılacak bisikletçilere açık olan ve tek tırmanış etabından oluşan bir gösteri yarışıdır.

Yarışın başlangıcı 3 Nisan Cumartesi günü Karabük Kent Meydanı’ndan Çelenk Sunum Töreninin akabinde Valimiz Sayın Fuat Gürel’in vereceği gösteri sürüşü (neutral start) ile başlayacaktır. Yarışın bitiş noktası “Karabük Keltepe Kayak Merkezi” olarak belirlenmiştir.

Yarış Yaş Grupları

 1. 15-21 Yaş Gençler Kategorisi (Kadın-Erkek)
 2. 22-38 Yaş Yıldızlar Kategorisi (Kadın-Erkek)
 3. 38+ Master Kategori (Kadın-Erkek) olarak belirlenmiştir.

Şartlar

 • 18 yaş altı katılımcılar velisine imzalatacağı izin kâğıdı ile 18 yaş üstü katılımcılar şahsen imzalayacakları feragatname ile yarışa katılabilecektir.
 • Başvuru sırasına göre katılımcılara bir numara verilecek ve yarış sırasında bu numarayı formalarının ya da bisikletlerine yapıştırmaları zorunlu olacaktır.
 • Sipahiler Çeşmesi ve Karaağaç Çeşmesi beslenme noktaları olarak belirlenmiştir. Bu noktalarda katılımcılara muz, elma, protein bar vb. gıda ile su tedarik edilecek ve katılımcılara bu noktalardan geçişlerde verilecektir.
 • Keltepe Kayak Merkezi girişinde her katılımcının varış saatini gösteren kağıt kendilerine verilecek ve kategorilere göre zaman sıralaması yapılarak her kategorinin birincisi tespit edilecektir.
 • Her kategorinin birincilerine özel tasarım forma hediye edilecek, ayrıca yarışı katılan tüm bisikletçilere katılım belgesi ve/veya anı madalyası verilecektir.
 • Elektrik destekli bisikletler hariç her tür bisiklet ile katılım sağlanabilir.

Sağlık ve Güvenlik Tedbirleri

 • Karabük Kent Meydanından Pirinçlik mevkiine kadar polis aracı arkasında sürüş yapılacak, bu aşamada hiçbir sürücü öndeki kontrol aracını geçemeyecektir.
 • TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) Karabük Şubesine üye Amatör Telsizciler tarafından yol güvenliği ve haberleşme desteği verecektir.
 • Güzergah üzerinde tehlikeli noktalar ile kavşak noktalarında güvenlik birimlerince tedbir alınacak, yol boyunca sürücülere güzergah üzerinde yarış olduğu anonsu geçilecektir.
 • Tam donanımlı bir sağlık aracı acil müdahale için hazır tutulacaktır.

Güzergâhı

1- Kent Meydanı – Pirinçlik Yol Ayrımı: Gösteri sürüşü (neutral start) 10 km, %-1 ort. eğim

2- Pirinçlik Yol Ayrımı (Start) – Sipahiler Çeşmesi:  4,58 km, %9 ort. eğim 410m irtifa kazanımı

3- Sipahiler Çeşmesi – Karaağaç Çeşmesi: 6,4 km, %5,2 ort. eğim 333m irtifa kazanımı

4- Karaağaç Çeşmesi – Keltepe Kayak Merkezi (Bitiş): 6,8km, %5,7 ort. eğim 393m irtifa kazanımıToplam mesafe: 28km, irtifa kazanımı: 1.136 metre

Kent Meydanı – Pirinçlik
Pirinçlik – Sipahiler
Sipahiler – Karaağaç
Karaağaç – Keltepe
Güzergah Özet