Ülkemizin çeşitli bölgelerinde uzun yıllardır bisiklet festivalleri düzenlenmekte ve bu festivaller bisiklet kültürünün gelişimine büyük katkı sağlamaktadır. Biz de gerek bireysel gerekse dernek olarak bu festivallere katılım sağlamaktayız. Böylelikle birçok yeni arkadaş ve gruplarla tanışma fırsatı elde etmiş oluyoruz.

Hep katılımcısı olduğumuz ve büyük keyif aldığımız festivallerden biri de neden bizim ilimizde olmasın diye düşündük ve bisikletli dostlarımız için 2019 yılında bir festival yapmaya karar verdik.

İlimizin birçok güzelliği barındırdığını biliyoruz ve bu güzellikleri değerli konuklarımıza sunmak için her yıl bir festival teması seçmeye karar verdik. İlk festivalimizin teması olarak bölgemizin göz bebeği Dünya Miras Kenti “SAFRANBOLU” yu seçelim dedik.

Safranbolu, Dünya Miras Kenti listesine girişinin 25. Yılında siz katılımcılarını bekliyor olacak.

Tarih ve doğanın iç içe olduğu bir festival ve adeta kendinizi zaman yolculuğuna çıkmış gibi hissedeceğiniz parkurlarda bisiklet turları için bizi takip edin.

 • Festivale katılabilmek için www.karbisder.org adresindeki kayıt formunun eksiksiz doldurulması ve banka hesabımıza “Bağış” açıklamasıyla 150 TL yatırılması gerekmektedir.
 • Katılım ücreti yatırıldıktan sonra bir sebepten dolayı katılımdan vazgeçilmesi halinde; “Bağış” olarak yatırılan bu ücretlerin iadesi maalesef mümkün değildir.
 •  Karabük Bisiklet Festivali tasarımlı forma, buff, 4 gün boyunca yiyecek ve su desteğimiz festival ücretimize dahildir.
 • 18 yaşından küçükler aileleriyle katılabilmektedirler.
 • Kesin kayıt için son tarih 19 Temmuz 2019′ dur
 • Kamp alanımız Yazıköy muhtarlığının Karavan Çadır Kampında olacaktır. Kamp alanında duş, tuvalet ve elektrik bulunmaktadır.
 • Herhangi bir sağlık sorunu olan katılımcının, bu durumu tur öncesi tur sorumlularına bildirmeleri gerekmektedir.
 • Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, astım, adale, eklem rahatsızlıkları, epilepsi (sara) veya sağlık kuruluşlarınca ciddi bedensel aktivitelere katılmaya engel olarak tanımlanmış rahatsızlıkları bulunanlar organizasyon komitesine bunu bildirmekle yükümlüdürler.
 • Safranbolu coğrafi yapısı gereği engebeli bir arazide kurulu olduğu için rotalarımızda fazlaca iniş çıkış olacaktır. Kanyonlardan geçeceğimiz rotalarda stabilize orman yolları olacağı için MTB veya kalın tekerlekli şehir bisikletleriyle katılmanız güvenliğinizi ve konforunuzu arttıracaktır.
 • Katılımcı, tur süresince KASK ve ELDİVEN takmak zorundadır. Bisiklet KASK‘ı olmayan katılımcı tura katılamaz.
 • Katılımcının sürüş halindeyken kask kullanmaması sebebiyle yaralanması veya ölümlü kazaya uğraması hallerinde meydana gelecek zararlardan tamamen katılan sorumludur, turu düzenleyen festival komitesi ve tur içinde yer alan tur sorumlularının yükümlülüğünün bulunmadığını kabul eder.
 • Katılımcı, Tur grubunun başındaki öncüyü, sonunda artçıyı gözler; öncüyü geçmeyeceğini, artçının arkasında kalmayacağını, kalması durumunda o günkü turu sonlandıracağını taahhüt eder.
 • Aksi belirtilmedikçe en fazla ikili sıra halinde yol alınır. Öndeki ile bir bisiklet boyu mesafe bırakılır. Mecbur kalmadıkça öndeki bisikletli geçilmez, geçilme ya da zorunlu ve ani durma gerektiren durumlarda sesli olarak uyarılır.
 • Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.
 • Her bir katılımcı tura katılmakla, turda görevli personelin her türlü uyarısına uymayı, güvenlik ihlali doğurabilecek davranışları yapmamayı, mola, yemek, tur başlama ve bitiş saatlerine uymayı taahhüt eder.
 • Katılımcı olarak anılan kişi, başvurusunu internet üzerinden yapan ve tur ücretini yatıran kişidir.
 • Tur komitesi, bu belgede geçen ya da tarafınca belirlenen katılım koşullarını değiştirme veya yeniden düzenleme hakkını kendinde saklı tutar. Kesin kayıttan sonra yapılabilecek değişiklikleri her katılımcı kabul edip uymayı taahhüt eder.
 • Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.
 • Her katılımcı, bu tura katılmakla yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

Banka Hesap Numaramız

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. / 3 Nisan Karabük Şubesi

Hesap Sahibi: Karabük Bisiklet Derneği

IBAN: TR26 0001 0024 4289 3771 2250 01

Hesap No: 89377122-5001

Lütfen 19 Temmuz 2019  tarihine kadar yatıracağınız 150 TL Katılım Ücreti (Detay kısmına : Bağış + Katılımcı ismi yazarak ) dekontunu karbisder78@gmail.com adresine E-Posta ile yönlendiriniz.

 

Her türlü sorularınız için aşağıdaki kişilere ulaşabilirsiniz.

Kenan Aydoğdu – 0 533 468 17 89 – kenan@hotmail.com.tr

Emre Yılmaz      – 0 536 608 04 74 – emreyilmaz87@yahoo.com

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram